O nas

Przedszkole Nr 18 w Tarnobrzegu funkcjonuje od 1 września 1989 r. Znajduje się na obrzeżach miasta na osiedlu Sobów, z dala od ulicznego ruchu i miejskiego zgiełku. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 16.30.

Do przedszkola uczęszcza 70 dzieci w wieku 3-6 lat, które są podzielone na 3 grupy. Przedszkole mieści się w budynku wielofunkcyjnym w którym znajdują się trzy sale zajęć,  pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, pokój intendentki oraz kuchnia z nowoczesnym blokiem żywieniowym. Budynek przedszkola otoczony jest placem zabaw z różnego rodzaju urządzeniami do zabaw oraz altanką edukacyjną
Przedszkole posiada bardzo dobre wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne o dużych walorach edukacyjnych. Przedszkole nr 18  to nowoczesna placówka, przygotowana na miarę edukacji XXI wieku.

W przedszkolu rodzice znajdują fachową opiekę dla swoich dzieci. Bardzo dobrze wykwalifikowane nauczycielki dokładają wszelkich starań, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze i swobodnie, a poprzez zabawę w gronie rówieśników nabywały nowe umiejętności i w ten sposób przygotowywały się do szkoły.

Przedszkole wychodzi naprzeciw potrzebom wychowanków w szczególności zwracając uwagę na indywidualny rozwój dziecka. Przedszkole systematycznie rozwija się, wzbogaca swoją ofertę o innowacyjne formy i metody pracy, a nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni podnoszą swoje kwalifikacje, by sprostać potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców.

Obecny wizerunek przedszkola to wysoki poziom opieki, wychowania i kształcenia, sprzyjający klimat i przyjazna atmosfera w placówce. To prężnie działający dyrektor, kadra tworząca zgrany zespół oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Przedszkola nr 18