Przedszkole Nr 18 w Tarnobrzegu

ul. Kościelna 3, 39-400 Tarnobrzeg

Organizacja

Organizacja pracy przedszkola jest zgodna ze statutem, dostosowana do potrzeb rodziców. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Do przedszkola uczęszcza 62 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Podstawową jednostką organizacyjną jest oddział. W przedszkolu funkcjonują 3 oddziały

Organizację pracy w ciągu dnia określa Ramowy Rozkład Dnia ustalony przez Dyrektora  Przedszkola w porozumieniu z Radą Pedagogiczną z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny pracy oraz potrzeb rozwojowych dzieci i oczekiwań rodziców. Na podstawie Ramowego Rozkładu Dnia  nauczyciele ustalają szczegółowy Rozkład Dnia uwzględniając potrzeby, mozliwości i zainteresowania dzieci.

Praca  dydaktyczno-wychowawcza i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu  o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz wybrany przez nauczyciela i dopuszczony przez dyrektora do użytku program wychowania przedszkolnego.

Szczegółową organizację wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji przedszkola opracowany przez dyrektora przedszkola i zatwierdzony przez organ prowadzący.

Załączniki:

Struktura organizacyjna Przedszkola Nr 18